Optymalna ergonomia miejsca pracy czyli biurko z regulowaną wysokością.

Twoje biurko to miejsce, w którym pracujesz i tworzysz. Ważne jest, aby biurko było dostosowane do Twoich potrzeb, nie powinno Cię w niczym ograniczać.

 

Optymalna ergonomia miejsca pracy jest bardzo ważna, każdy czy to dorosły, czy dziecko, uczy się, pracuje jeśli ma do tego zapewnione komfortowe warunki. Takie warunki doskonale zapewniają biurka z możliwością regulacji wysokości. Płynna regulacja wysokości poprzez naciśnięcie przycisku pozwala szybko dostosować wysokość biurka do charakteru pracy i wzrostu użytkownika biurka. Praca siedząco-stojąca jest najlepszym rozwiązanie dla zdrowia, a dostosowanie wysokości biurka do wzrostu użytkownika, pozwala uniknąć wad postawy u dzieci. Elektryczne biurka doskonale sprawdzają się jako wyposażenie każdego biura, domu, czy pokoju dla dziecka.

Standardowe biurka elektryczne mają blaty wykonane z płyty laminowanej, w której poprowadzone są kable do regulacji wysokości. Blaty występują w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo dopasować biurko do każdego wystroju wnętrza. Za blat wykonany z naturalnego drewna trzeba sporo zapłacić, ceny takich biurek zaczynają się od 3tys. zł. Można również kupić biurko zrobione pod indywidualne zamówienie klienta w dowolnym rozmiarze , taka możliwość daje nam opcję wykorzystania miejsca pod biurko w 100%.

Po dokonaniu wyboru idealnego burka elektrycznego do pracy siedząco-stojącej, warto pomyśleć o wyborze odpowiednich akcesoriów, aby pasowały do siebie i dobrze ze sobą współpracowały. Dokonując odpowiedniego wyboru, można stworzyć idealne miejsce pracy i zapewnić sobie optymalną ergonomię biurka.

Producenci biurek regulowanych oferują szeroką gamę akcesoriów dodatkowych m.in.:

-ramiona do monitorów,

-półki na klawiaturę,

-szuflady, szafki,

-gniazdka elektryczne,

-oświetlenie,

-panele akustyczne,

-krzesła, stołki,

-tablice ruchome i wiele innych akcesoriów.

Podstawki, półki na klawiaturę, umożliwiają wyprostowanie nadgarstków podczas korzystania z ergonomicznej klawiatury i myszy. Ramię monitora pozwala uzyskać optymalne ustawienie monitora, a szafki na dokumenty i szuflady pomagają w utrzymaniu czystości i porządku. Odpowiednie oświetlenie, pozwala ustawić spersonalizowane poziomy oświetlenia i spektrum kolorów, aby zmniejszyć zmęczenie oczu podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze.

 

Autor

  • Juliusz zwykł powtarzać, że bez wysoko postawionej poprzeczki nie można do niczego dojść. Czy ma rację? Zdecydowanie tak. Od lat jest trenerem i specjalizuje się w doradztwie. Jego hobby to łucznictwo tradycyjne i rekonstrukcja historyczna.

2 thoughts on “Optymalna ergonomia miejsca pracy czyli biurko z regulowaną wysokością.

  1. Kupiłem biurko elektryczne z dodatkowymi akcesoriami ramieniem na monitor i szufladą bez której nie umiem się obejść.

  2. Biurko z elektryczną regulacją wysokości jest świetnym rozwiązaniem dla mnie, lubię pracę na stojąco, siedząco a ostatnio spróbowałem pracować chodząc wolno na bieżni. Świetnie mi się pracowało, wysiłek fizyczny podczas pracy biurowej coś pięknego.

Comments are closed.