Zarabianie na kryptowalutach

Szukasz dodatkowego dochodu? Chcesz podreperować domowy budżet? A może po prostu masz trochę wolnego czasu i chcesz sprawdzić swoje możliwości na internetowej giełdzie? Jeśli choć jedna odpowiedź była twierdząca, najlepszym rozwiązaniem będzie zarabianie na kryptowalutach.

 

Jak zarabiać na kryptowalutach?

Zanim przejdziemy do konkretów, warto przytoczyć definicję kryptowaluty – jest to po prostu waluta wirtualna, którą można płacić w internecie oraz zamienić na dowolną walutę realnie istniejącą na świecie. Polskie prawo uregulowało tę kwestię dopiero w 2018 roku, ale zarabianie na giełdach internetowych jest całkowicie legalne i zgodne z prawem. Czy warto inwestować pieniądze w taki sposób? Jeśli nie boisz się ryzyka – to zdecydowanie warto. Jeśli obawiasz się straty, lepiej się powstrzymaj. Tutaj jest jak w ruletce – jak grasz, możesz wygrać. Albo stracić wszystko co zainwestowałeś. Dlatego sporym atutem jest to, że wystarczy inwestować małe środki, a zyski mogą wzrosnąć wielokrotnie. Na rynku istnieje wiele portali, tzw. Transakcyjnych, dzięki którym można kupować i sprzedawać kursy kryptowalut.

 

Ile można zarobić?

To zależy od kilku czynników. Przede wszystkim od tego ile inwestujesz i w jakie waluty. Jeśli włożysz mało w groszowe kursy (ceny kursów zaczynają się już od 1 grosza) to nawet jeśli waluta mocno skoczy, zarobisz również niewiele. Jeśli zaryzykujesz i zainwestujesz nieco więcej, możesz  zyskać całkiem sporo. Oczywiście nigdy nie ma gwarancji tego jak zachowają się kryptowaluty. Dlatego sporo zależy od odpowiednich analiz i monitoringu. Korzystaj z portali, które mają dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której będziesz mieć stały dostęp do kursów. To pozwoli na bieżąco sprawdzać jak przedstawiają się poszczególne kursy i szybko zareagować. Może się zdarzyć, że kurs , który dotąd rósł, nagle zaczyna spadać. Dobrze wiedzieć o takiej sytuacji żeby mieć czas na sprzedaż walut. Im większe kwoty, tym większa szansa na zarobek. Nie można stwierdzić jednoznacznie ile możesz zarobić. Wszystko zależy od podjętych działań i zakupionych kryptowalut.

 

Jak zacząć?

Przede wszystkim wybierz portal, a następnie się zarejestruj. Ze względu na specyfikę kategorii, proces jest nieco dłuższy niż w przypadku standardowych stron. Kiedy już będziesz mieć profil użytkownika, możesz przejść do zakupu walut. Wiele stron ma do dyspozycji webinary lub krótkie kursy dla początkujących. Zwykle zawierają podstawowe informacje o tym jak grać na giełdzie kryptowalut i na co zwrócić uwagę. Są tam również przydatne informacje odnośnie tego jak czytać wykresy i jakie są sposoby na zyskowne inwestycje. W razie problemów czy pytań zawsze możesz wrócić do regulaminu lub napisać przez zakładkę kontakt.

Autor

  • Juliusz zwykł powtarzać, że bez wysoko postawionej poprzeczki nie można do niczego dojść. Czy ma rację? Zdecydowanie tak. Od lat jest trenerem i specjalizuje się w doradztwie. Jego hobby to łucznictwo tradycyjne i rekonstrukcja historyczna.

2 thoughts on “Zarabianie na kryptowalutach

  1. Jestem właśnie po krótkim kursie dla początkujących grę na giełdzie kryptowalut. Jeszcze nie zaczynam gry, na razie pomnażam swoją wiedzę na temat kryptowalut, aby szybko nie stracić pieniędzy.

  2. Nie inwestuję w krypto waluty, tylko w nieruchomości i złoto. Uważam je za pewniejsze inwestycje, chociaż długoterminowe.

Comments are closed.